Młody Ziemniak

Producent: Polmos Siedlce
Kraj: Polska
Dostępne pojemności: 0,5l
Zawartość alkoholu: 40%

REGION: Podlasie, Polska
ROK: chłodny, późna wiosna
POD NADZOREM: Durakiewicz

 

 

Polmos Siedlce to nasz narodowy produkt flagowy. Producent wódki Chopin (znanej na świecie) oraz jedyny całkowicie polski koncern produkujący wódkę. Za to, że wódki ponownie są polskie odpowiada uroczy i zręczny biznesmen Tadeusz Dorda, który pod koniec 2010 roku wykupił całość praw Chopina (zwanego przez Chińczyków z lotniska Okęcie, którzy wykupują tenże alkohol w bardzo dużej ilości – Czopin. Czopin jak wiadomo znanym wirtuozem klawiatury był.) Zanim jednak doszło do repatriacji w roku 2009 Polmos Siedlce w intrygujący sposób udowodnił Francuzom, produkującym jednoroczną, ziemniaczaną, jednokrotnie destylowaną eau-de-vie-de pommes, żeby pozostali przy winach – bo najlepsze wódki i tak pochodzą z Polski. Tak zrodził się pomysł na Młodego Ziemniaka.

Każdy smak jest nieco inny, ponieważ Młody Ziemniak jest przypisany do konkretnej daty i opisu jaki to był rok, dzięki czemu wiemy jak pogoda wpłynęła na smak (stąd też data w tytule). My sięgnęliśmy po rocznik 2013, lipiec z opisem: „region: Podlasie, Polska; rok: chłodny, późna wiosna; pod nadzorem: Durakiewicz” [na zdjęciu butelka z roku 2010]. Ciekawostką jest fakt, że do produkcji jednej butelki wykorzystuje się około 50 młodych ziemniaków.

Ocena ogólna  6 !!!
Co oceniane Punkty Uwagi
Zapach  6,0 !!!!!

 Lekki zapach wiejskiego bimbru, nie tak ostry

Smak  6,0 !!!!!!  Delikatny, ma pazur bimbru ale delikatność młodego ziemniaka
Z sokiem  —  nie testowano
Z colą  —  nie testowano
Z energetykiem  —  jak wyżej
Z izotonikiem  —  jak wyżej

Podsumowanie: Szczerze mówiąc nie sądziliśmy, że uda się stworzyć komuś wódkę lepszą w smaku niż Baczewski. Okazuje się jednak, że można stworzyć produkt absolutnie doskonały. Trzeba jednak zaznaczyć, że jego zaletą jest wartość kolekcjonerska i wyszukany smak, który przeciętnemu pijącemu nie będzie się podobał. Lekka woń bimbru na pewno zniechęci wiele kobiet, definitywnie Młody Ziemniak nie nadaje się do picia w drinkach, ani na zimno.

Młody Ziemniak ma fantastyczny zapach, smak, oryginalny pomysł znajdujący się etykiecie, wartość kolekcjonerską, ma jednak też swoją cenę… Młody Ziemniak z 2013 roku kosztował nas ponad 100zł, a rocznik poprzedni przekroczył cenę 300zł za półlitrową butelkę. Cóż, za luksus się płaci, ale ten produkt jest wart swoich pieniędzy i renomy. Wódka numer 1 serwisu szotyszociki.pl!

 

 


 

 

[1] źródło zdjęcia: http://www.eluxo.pl/3227-3478-thickbox/mlody-ziemniak-2010-40-o5l.jpg
Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Reddit

Waszym zdaniem

Powered by Facebook Comments

Tagi: , , , ,
Napisano w Czyste wódki
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -