Mezcal BenevaProducent: Mezcal Beneva Mexico
Kraj: Meksyk
Dostępne pojemności: 0,7l
Zawartość alkoholu: 38%

 

 

 

 

Nasza przyjaciółka z Meksyku, zafascynowana tym co robimy, podarowała nam prezent z regionu, którego pochodzi. Regionem tym jest Oaxaca (wym. coś w rodzaju „łachacha”). Region znany z intensywnych działań mafii i karteli narkotykowych oraz produkcji mezcala – zwanej tandetną wersją Tequili. Producenci mezcala odpierają ataki przewrotnym napisem na butelkach „sip it, don’t shoot it”. Czyli pij łyczkami, a nie całymi kieliszkami. Ma to zasugerować, że mezcal ma duszę, którą trzeba wydobyć delektując się jego smakiem, najlepiej w glinianym kubeczku. Oczywiście patrząc na pływającego na dnie butelki robaka Gusano można mieć pewne obiekcje czy faktycznie idzie się tym delektować. Nas jednak szybko rozdrażniło co innego – mianowicie dozownik w butelce, którego już chyba w Polsce nikt nie próbuje stosować, aby zmniejszyć liczbę odwiedzin na chirurgii poprzez rozbijanie, odrywanie, odcinanie a nawet odgryzanie szyjki butelki, aby dobyć smaku boskiego trunku. Z drugiej strony – faktycznie – robal w naczyniu odpycha od delektowania się.

Ocena ogólna  –
Co oceniane Punkty Uwagi
Zapach  3,5  nie namawia
Smak  –  niemożność wystawienia oceny – skrajne opinie
Z sokiem  –  nie testowano
Z colą  –  nie testowano
Z energetykiem  –  nie testowano
Z izotonikiem  –  nie testowano

Podsumowanie:  I tu pojawia się trudność prowadzenia naszego portalu. Już nawet pomijając robaczka – części testujących smak przypadł do gustu – jest oryginalny i można łatwo odróżnić od tequili – zatem nie podzielimy poglądu jakoby mezcal miał być jej nieudanym rodzeństwem. Z drugiej strony ten smak przez większość testerów został uznany za paskudny. Powoduje to niestety, że Beneva pozostanie na naszej stronie ciekawostką i przyjemnym wspomnieniem – jako prezent od naszej meksykańskiej przyjaciółki – obok likieru na bazie liści koki Agwa de Bolivia.

Jako produkt nie jest jednoznaczny i ciężko do czegokolwiek porównać. Ma duszący smak i aromat, wykręca twarz, można popijać jak whisky, ale owoce agawy mają jednak trudniejszy smak. Gorąco polecamy abyście sami spróbowali jeśli będziecie mieli okazje, wyrobili sobie własny pogląd i jeśli będziecie chcieli podzielili się odczuciami z nami na stronie – czujemy że to także będą skrajne opinie ;-)

 

 

Waszym zdaniem

Masz inne zdanie? Nie zgadzasz się z opinią naszych testerów i chciałbyś wystawić własną ocenę? Zagłosuj!

Jak oceniasz Mezcal Beneva? *

           
Show me the results

[1] źródło zdjęcia: http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/32303.jpeg

Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Reddit

Waszym zdaniem

Powered by Facebook Comments

Tagi: , , ,
Napisano w Smakowe wódki
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -