1. Jaja (4szt.) ugotowane na twardo obrać ze skorupki. Przekrajać wzdłuż na połówki. Żółtka przetrzeć przez sitko z kawałkiem masła lub „Palmy” i masą śledziową., przyprawić pieprzem i utrzeć. Połówki białek ściąć lekko po stronie zaokrąglonej, aby równo stały, i ułożyć na półmisku. Wgłębienia po żółtkach napełnić masą śledziową z żółtkami. Całość polać majonezem.

2. Jaja przygotować jak wyżej. Żółtka utrzeć na masę z serem szwajcarskim utartym na tarce, przyprawić papryką, dodać śmietany i ubić na jednolitą masę. Napełnić masą wgłębienia w białkach, przybrać plasterkami korniszonów, nacią pietruszki i oblać majonezem. Do masy można dodać trochę zmielonej szynki i razem utrzeć.

3. Jaja przygotować jak wyżej. Żółtka utrzeć z filetem śledziowym wymoczonym i przepuszczonym przez maszynkę, przyprawić pieprzem, dodać trochę majonezu i utrzeć na jednolitą masę. Masą tą napełnić białka, oblać majonezem i przybrać korniszonami.

4. Jaja przygotować jak wyżej. Żółtka utrzeć na masę z majonezem, przyprawić solą, domieszać trochę ugotowanego zielonego groszku i masą tą napełnić połówki jaj. Oblać majonezem, przybrać nacią pietruszki.

Jaja mollet w sosie

4 jaja ugotować na półtwardo (mollet), obrać ze skorupki, przekrajać wzdłuż na połówki, ułożyć na półmisku i polać sosem majonezowym, szczypiorkowym, musztardowym, korniszonowym lub chrzanowym (patrz „sosy”).

Jaja na twardo z pomidorami

4 jaja ugotować na twardo, obrać ze skorupki i pokrajać na plasterki. Plasterki jaja układać na półmisku na przemian z plasterkami pomidora. Oblać majonezem i przybrać nacią pietruszki.

Jaja w pomidorach

4 świeże jaja ugotować na półtwardo (mollet), obrać ze skorupki. Pomidory przekrajać na połówki, wybrać pestki. W każdej połówce pomidora umieścić kawałek szynki, włożyć jajo i oblać majonezem.

Jaja na szynce

4 jaja ugotować na półtwardo, obrać ze skorupki, ułożyć na półmisku na plasterkach szynki umieszczonych na listkach sałaty. Obłożyć dookoła plasterkami pomidora i oblać majonezem lub sosem tatarskim (patrz „sosy”).

Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Reddit
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -