Jagermeister - butelkaProducent: CEDC
Kraj: Niemcy
Dostępne pojemności: 0,1l, 0,35l, 0,5l, 0,7l, 1l
Zawartość alkoholu: 35%

 

 

 

Chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych likierów ziołowych na świecie. Znany, ceniony i dostępny w różnych zakątkach globu.

EDIT: Jak słusznie zwrócił uwagę nasz Czytelnik, warto uzupełnić wpis o pewne wątki historyczne, które pierwotnie pominęliśmy:
Jägermaister został opracowany przez Curta Masta, syna Wilhelma, początkowo jako lek na kaszel (podobny „leczniczy” rodowód ma Becherovka). Obecny skład i formuła powstały, jak podają źródła, w roku 1934. Sama nazwa (my używamy popularnego Łowczy, funkcjonuje również bardziej dosłowne tłumaczenie Mistrz Łowów) była określeniem funkcji dworskiej (w Rzeczypospolitej funkcjonował Wielki Łowczy Koronny). Jako że pan Mast był zapalonym myśliwym, swój produkt nazwał jak nazwał i dedykował go „wszystkim myśliwym i ich zaszczytnym tradycjom” (formuła, którą zaczyna się i kończy każde polowanie, jak podaje producent ).
Logo Jägermaistera stanowi dziki jeleń, który, pojawiwszy się znienacka podczas pewnego polowania, miał pewnego wielkiego myśliwego nawrócić na chrześcijaństwo – ów dżentelmen się nawrócił i jest znany jako Święty Hubert, patron myśliwych.
Co ciekawe, w III Rzeszy funkcjonował termin Reichsjägermaister, jak określany był Hermann Göring. Kiedy Jägermaister zyskał popularność na świecie, mało kto używał tej nazwy – likier określany był Göring-Schnaps (w wolnym tłumaczeniu „napitek Göringa”). Jako jeden z największych sukcesów firmy uznawany jest podbój rynku amerykańskiego.

Proces produkcji „łowczego” jest pracochłonny i długotrwały, ponieważ używa się do niego 56 różnych ziół, a czas macerowania trwa 1,5 roku. Zainteresowanych większą ilością szczegółów dotyczących produkcji (takich jak liczba 445 dębowych beczek i do czego służą) odsyłamy do strony Jägermaistera.
„Łowczy” słynie nie tylko ze swojego charakterystycznego smaku, ale również zabiegów marketingowych – Jägermeister bowiem sponsoruje bolida Porsche 956 oraz zespoły metalowe – w tym filar Wielkiej Czwórki thrash metalu: Slayera – oraz innowacyjnych twórców alternative metalu, na których wzorował się Slipknot czyli zespół Mushroomhead. Jägermeister pojawia się również dość wyraźnie w filmach – Zach Galifianakis w kinowym mega hicie Kac Vegas na dachu hotelu właśnie do „łowczego” dorzuca rohypnol, by wszyscy lepiej się bawili. Sprawdzamy zatem, pomijając zabiegi marketingowe, jak produkt sam w sobie smakuje (bez rohypnolu).

Ocena ogólna  4,75
Co oceniane Punkty Uwagi
Zapach  5  super!
Smak  4  specyficzny, trzeba lubić
Z sokiem  5,25  sok powinien  być gęsty
Z colą  4  nie jest wybitny
Z energetykiem  5  z pewnym na literkę „B” jest super
Z izotonikiem  -  nie testowano

 

Podsumowanie: Odpowiedź nieco wymijająca – to trzeba lubić, taka jest jednak prawda. Kompozycja wyselekcjonowanych ziół do produkcji „łowczego” nadaje mu intensywny smak, nie są to jednak „proste” smaki, jak w przypadków słodko-kwaśnych cytrusów, a cięższe i bardzo intensywne zioła. Delikatny posmak słodyczy powoduje, że picie w szklaneczkach będzie dostępne dla większego grona odbiorców, jednak konsumenci przyzwyczajeni do delikatniejszych smaków mogą nie odnaleźć w „łowczym” poszukiwanych doznań smakowych.

 

Waszym zdaniem

Masz inne zdanie? Nie zgadzasz się z oceną wystawioną przez naszych testerów? Zagłosuj wystawiając ocenę danej marce!

Jak oceniasz Jägermeistera? *

           
Show me the results

______________________________________________

[1] źródło zdjęcia:http://guy.com/a/wp-content/uploads/2011/03/JAGERMEISTER.jpg

Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Reddit

Waszym zdaniem

Powered by Facebook Comments

Tagi: , , , ,
Napisano w Smakowe wódki
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -