Kacwedług doniesień ludowych to klątwa rzucana przez bogów za to, że ludzie potrafią się bawić lepiej od nich. Pochodzi od niemieckiego słowa katzenjammer, a oznacza zawodzenie kota – i to wiele tłumaczy. Stan kaca to silne rozdrażnienie tupaniem mrówek na przykład. Objawia się również silnymi bólami głowy i żołądka, światłowstrętem, otumanieniem, uczuciem „suchoty”, niechęcią do jedzenia lub odwrotnie – nadmiernym łaknieniem. Co jest przyczyną kaca? Odpowiedź jest prosta – nie wiadomo! Na pewno ma na to wpływ alkohol, ale w wyniku czego ciężko jest już ustalić. Gdyby się to udało można by pokusić się o lek doskonały, ale ponieważ przyczyny są rozmaite i niejasne, każdy przeżywa swojego kaca po swojemu i często na różne sposoby, w zależności od tego, jak przebiegała biesiada. Próby odkrycia „kaca filozoficznego” są równie udanego jak te z kamieniem. Powoduje to, że każdy powinien posłuchać własnego organizmu i potrzeb i zwalczyć ten smutny stan tym, czego najbardziej potrzebuje. Poniżej przedstawiamy zbiór mądrości ludowych bardziej i mniej sprawdzonych.

 

Leki uniwersalne:
Wyśpij się – jeśli wiesz, że czeka cię długa biesiada, nie umawiaj się na żadne ważne spotkania dnia następnego. Nie umawiaj się na wypad z rodziną, nie obiecuj dziecku wyjścia do ZOO – bo będzie to najgorsze wyjście zarówno w życiu dziecka jak i twoim. Postaraj się też wyłączyć telefony, by rodziciele nie dzwonili cały czas i WYŚPIJ SIĘ. To jest moment regeneracji organizmu, a co więcej, w stanie snu dużo łatwiej go przeżyć – ponieważ nie czujesz tego bólu. Najważniejsze jest, by słuchać swojego organizmu. Jeśli sypiasz nie więcej niż 6h to śpij 6h, ale jeśli potrzebujesz 14 to śpij 14.

Poranna toaleta – Mamy tu na myśli proces dwustopniowy. Po pierwsze pozbycie się z organizmu toksyn zakończy ich trawienie i utrzymanie w organizmie substancji takich jak kwas octowy, który tylko przedłuża kacową agonię. Po drugie długi prysznic na zmianę ciepły z zimnym przyspieszy krążenie krwi i przywróci nas do sprawniejszego funkcjonowania. Zostaje ostatni etap czysto psychologiczny – nie przywróci to może do normalnego życia, ale pozwala lepiej się poczuć.

Leki – Niektórzy ludzie wybierają leki przeciwbólowe jako środek zwalczający nieprzyjemne doznania, inni sięgają po marki tabletek zażywanych przed biesiadami, które zmieniają metabolizm alkoholu. Nam szczerze mówiąc szczególnie przypadły do gustu tabletki musujące zawierające magnez i witaminę B6. Poprawia ona funkcjonowanie zarówno ciała jak i umysłu – bez znaczenia czy jesteśmy na kacu, czy w pełni sprawni w ciągu tygodnia.

Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Reddit
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -