• Czarna kawa z cytryną – Kontrowersyjny przepis wynikający z dwubiegunowości kaca. Niektórych po kawie będzie jeszcze bardziej bolała głowa inni zaś poczują zbawienne rozszerzanie się naczynek dzięki czemu ból ustanie. Cytryna podobnie jak w przypadku Krwawej Mary, wody czy herbaty ma za zadanie uzupełnić witaminki i dodać troszkę kwasu do organizmu. Problem polega oczywiście na wypiciu tego ale jak mówił autor pomysłu, który z nami się podzielił tą receptą – „pierwsze trzy łyki są tragiczne, ale jeśli się nie porzygasz to będzie już tylko lepiej.”
 • Herbata z dużą ilością cytryny – Chińczycy wierzą we właściwości lecznicze wielu rodzajów herbat, co więcej, mają doskonały smak (herbaty, nie Chińczycy). To pewnie było przyczyną, dla której Anglicy transportowali jej tyle na wyspy Brytyjskie i upowszechnili skutecznie w Europie. Herbata z cytryną – podobnie jak woda z cytryną – powinna nam smakować i pozwolić pozbyć się obrzydliwego uczucia wynikającego z braku witamin.
 • Kefir – magiczny produkt z Kaukazu, który podobno w języku tureckim znaczy „czuj się dobrze”. Nawet jeśli to bzdura, to jako chwyt marketingowy jest idealny. Jeśli chodzi o fakty to kefir jest napojem(?) lub kisielkiem mlecznym lekko fermentowanym (przypadek?). W wyniki fermentacji drożdży i bakterii powstają kwas mlekowy, alkohol etylowy czy dwutlenek węgla, nadający kefirowi lekko gazowany smak. To nie wszystkie jednak właściwości odżywcze kefiru – zawiera białka, wapń i witaminy B2, B12 i D. Całość stanowi kompozycję bardzo zdrowego produktu diety codziennej i eliksiru życia, kiedy owo życie zamienia się w stan nie do życia.
 • „Klin” – wyzwanie dla najtwardszych i/lub najgłupszych. Lek zwolenników teorii „czym się zatrułeś tym się lecz” – niestety teoria ma minimalne potwierdzenie w nauce. Najczęściej wybieramy kieliszek mocnego alkoholu, który jest najmniej obrzydliwy w smaku – co stanowi wielkie wyzwanie, bowiem częstym objawem kaca jest silna niechęć połączona z odruchami wymiotnymi na myśl o alkoholu lub nawet na ich zapach. Oddziały regularnych konsumentów są w stanie wyleczyć się również zimnym piwem, które zawiera ilość czystego alkoholu etylowego w butelce 0,5l większą niż w kieliszku 50ml czystej wódki, a do tego jest mniej obrzydliwe i bardzo syte.
 • Krwawa Mary – kiedy na myśl o „klinie” wołamy o pomstę do nieba lub mamy skłonności samobójcze, a na dodatek wiemy, że sam sok pomidorowy może nie zdać egzaminu, sięgamy po lekarstwo cięższego kalibru. Nazwa adekwatna do stanu ducha kiedy trzeba poń sięgnąć. Przygotowuje się szalenie prosto:
  -40ml wódki czystej
  -szklankę zalać do pełna sokiem pomidorowym
  -sól, pieprz
  -(opcjonalnie) kilka kropel tabasco
  -(opcjonalnie – element dekoracji) seler naciowy
  -plaster cytryny
  Taka kompozycja powinna przywrócić życie i do tego dość dobrze smakować. Bardzo polecamy :)Warto zerknąć również do przepisów na gazpacho oraz Gazpacho a’la Szotyszociki
 • Sok pomidorowy – jedną z częstszych przyczyn nieprzyjemnego stanu ducha i ciała jest utrata potasu, magnezu i innych mikroelementów zawartych w organizmie. Najwięcej z nich zawartych jest właśnie w soku pomidorowym. Problemem niestety jest fakt, iż wiele osób nie znosi tego smaku, ale pytanie jest, czy ma się pod ręką inne leki i czy poprawa stanu nie jest bardziej istota od prywatnej niechęci do soku.
 • Woda z cytryną – pewien standard. Zaleca się przed pójściem spać postawić przy łóżku butelkę wody niegazowanej, najlepiej z cytryną zawierającą sporo witamin i kwasek. Rano zaś koniecznie woda z cytryną oraz opcjonalnie z cukrem lub miodem. Powód jest prosty – trzeba uzupełnić zapas fruktozy i potasu.
 • Zalewa po kiszonych ogórkach – przepis znany od setek lat. Kiedyś nawet były sprzedawane butelki takiego soku pod nazwą „Kacuś”, co wiele tłumaczy. Zawierają dużo kwasku oraz innych substancji, które pozwalają przetrwać „dzień suchoty”.
Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Reddit
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -