Śniadanie
Zdajemy sobie sprawę jak kuriozalnie to brzmi, ale w plebiscycie na najlepsze leki na kaca ten zajmuje pierwsze miejsce lub znajduje się w ścisłej czołówce. Tak drogi czytelniku – zjedz śniadanie! Zjedz cokolwiek! Nasze organizmy to bardzo skomplikowane maszyny, ale tylko maszyny – jeśli nie dodasz odpowiedniego paliwa nic nie zdziałasz. Nie martw się – niezależnie od tego co zjesz, organizm znajdzie coś dla siebie, co pozwoli mu stanąć na nagi i – co najważniejsze – przestawi się na tryb trawienia i przyspieszonego metabolizmu, co skróci męki dnia następnego.

 • Gazpacho -  hiszpański chłodnik zwany Gazpacho prezentujemy z 2 powodów – po pierwsze na półwyspie Iberyjskim gościli wiele lat Arabowie, którym to zawdzięczamy alkohol wysokoprocentowy, o czym można więcej poczytać tutaj (Historia Alkoholu i Raport do pobrania). Po drugie zaś jest niebywale smacznym i orzeźwiającym lekiem na kaca.
  PRZEPIS na gazpacho
 • Gazpacho a’la Szotyszociki -  nasza wersja powyższego gazpacho, autorski przepis jednego z naszych testerów.UWAGA: biorąc pod uwagę jego uwielbienie dla pikantnych potraw (nawet do drinka Wściekły Pies leje tyle Tabasco, że to już nie jest Wściekły Pies tylko Zdziczała Suka) należy ostrożnie rozporządzać poszczególnymi przyprawami.
  PRZEPIS na gazpacho a’la Szotyszociki 
 • Jajecznica – To śniadanie wygrywa najczęściej z kilku powodów: po pierwsze łatwo się je robi, po drugie jajecznice można zrobić ze wszystkim tak długo jak posiada się jajka. Szynka, masło, pomidory, kurki, łosoś, kapary, grzyby, cebule i wiele innych – wystarczy wymieszać co mamy pod ręką i świat staje się piękniejszy :)
 • Kwaśnica góralska – Dużo cięższa i bardziej sycąca alternatywa dla zupy ogórkowej. Przygotowuje się ją z kiszonej kapusty wraz z zalewą, dodaje ziemniaków, kiełbasy, boczku i żeberek wieprzowych wraz z warzywami. Sama w sobie podobnie jak inne opisane zupy jest bardzo smaczna, ale ta jest przygotowana specjalnie dla ludzi, którzy miewają kaca. Łączy zbawienne i lecznicze składniki rosołku przygotowywanego na żeberkach oraz kiszonej kapusty, do tego wszystkiego jest bardzo sycąca i skróci nasze prywatne męki do niezbędnego minimum.
  PRZEPIS na kwaśnicę góralską
 • Ogórkowa – Zupa przygotowana na bulionie rosołowym z zalewą z ogórków kiszonych, startymi ogórkami kiszonymi i ziemniakami. Jest wystarczająco delikatna, by była przyswajalna, kiedy organizm jest w niemocy oraz zawiera to, co najcenniejsze zarówno w rosole, jak i w ogórkach kiszonych.
  PRZEPIS na domową ogórkową
 • Pomidorowa – Wszystko co najlepsze w rosole zmieszane z koncentratem pomidorowym i jego leczniczymi właściwościami. Jest zarówno tłusty i delikatny dla żołądka oraz zawiera potas i witaminy charakterystyczne dla pomidorów. Można go podawać z makaronem lub ryżem aby nasycić żołądek.
  PRZEPIS na domową pomidorową
 • Rosół – Kiedy nasz żołądek jest silnie podrażniony sięgamy po rosół. Znany wszem i wobec na całym świecie stanowi nie tylko doskonałe danie, ale i bazę dla wielu innych zup. Przepisy przygotowania dobrego rosołu zmieniają się w zależności od regionu i domostwa – jedni robią warzywny, inni drobiowy, jeszcze inni wołowy, a są tacy co mieszają wiele mięs. Sam bulion z gotowaną marchewką pomoże przeżyć na kacu i co więcej, pomoże uniknąć kaca dnia wcześniej, z makaronem zaś napełni nasz biedny i zmaltretowany żołądek.
  PRZEPIS na domowy rosół
 • Żurek – Jeden z najstarszych przepisów i najbardziej rozpoznawalnych staropolskich leków na stan zbytniego upojenia alkoholem dnia poprzedniego. Żurek jest kwaśny i stosunkowo tłusty i bardzo pożywny. Robiony na jajku, grzybach i kiełbasie pozwoli skutecznie przeżyć męczący i bolesny dzień i co więcej jest jedzeniem obiadowym. Nie można bowiem przetrwać skutecznie i bezboleśnie dnia na kacu o samym śniadaniu dlatego też warto rozglądać się za jedzeniem obiadowym, a ponieważ nic tak nie pomaga na kaca jak zupa to żurek wydaje się doskonałą pozycją.
Podziel się! These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.
 • Facebook
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Reddit
Advertisement
Wasze głosowanie
   
Kontakt
Jeśli chcesz skontaktować się z nami w związku z:
- reklamą
- patronatem dla eventu
- treścią recenzji

wyślij mail na adres:
kontakt@szotyszociki.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

_________Uwaga!_________

Strona zawiera treści związane z alkoholem. Prosimy o podanie swojej daty urodzenia

- -